Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saçlarımız da canlı varlıklardır ve zaman zaman onlar da bizim gibi beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Bunun için geliştirilen son teknolojik uygulamalardan biri de saç mezoterapisi olarak karşımıza çıkmaktadır ve güzellik merkezimizde profesyonel uzmanlarımız tarafından yapılan işlemler arasında yer almaktadır.

Saç mezoterapisi tekniğinde temel amaç saçın ihtiyacı olan mineral, protein ve vitaminleri alarak güçlenmesini sağlamaktır. İşlem saçlı deri üzerine yapılan enjeksiyonlar şeklinde ele alınmaktadır.

Bu teknik sayesinde saç kökleri inanılmaz derecede beslenir ve saçlar son derece doğal, parlak, güçlü bir hal alır. Kişinin saç dökülmesi, yıpranmış saç görünümü, matlık sorunları ortadan kendiliğinden kalkar.

Tek yapılan şey saçın doğal bileşikler ile beslenmesini sağlamak olduğu için saç mezoterapisinden organik bir işlem olarak söz etmek yanlış olmayacaktır.

Günümüzün yaşam koşulları gereği bireyler düzgün bir şekilde beslenememektedir ve stresli yaşamları saçlarına, cildine, genel sağlığına yansımaktadır. Vücudun yeniden canlanmasını sağlamak, doğal bir sağlıklı görünüm elde etmek için bireyler düzenli bir şekilde doğru ve uzman kişilerden cilt bakımı ve saç bakımı gibi işlemler almalıdır. Aksi halde yaşamımızdaki en ufak bir problem bile dış görünümümüze yansıdığı için yeterince kaliteli bir yaşam sürülemeyebilir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Saç mezoterapisi uygulaması sırasında saçlara iyot, kalsiyum, vitaminler, bakır, çinko, manganez, demir, potasyum, keratin tabakası için özel ajanlar, protein yapıtaşları (aminoasitler) enjekte edilmektedir. Enjeksiyon işlemi saçlı deri üzerine yapılmaktadır.

Bu işlem kişilerin saçlarına faydalı olduğu kadar saç derisine de çok faydalı olmaktadır. Bunun sonucunda da bireyin kronik olarak yaşadığı pek çok saç sağlığı problemi ortadan kalkmaktadır.

Saç mezoterapisi ancak uzman bir kişi tarafından uygulandığı zaman etkili olacaktır. Bu nedenle güzellik salonlarında bulunan uzman ellere kendinizi emanet etmek isterseniz hemen saç problemleriniz hakkında bilgi almak ve size özel uygulayabileceğimiz tekniklerden haberdar olmak için bizi aramalısınız.

Bu sayede yaşadığınız problemin doğru ve kalıcı şekilde çözüme ulaşmasını sağlama konusunda sizlere yardımcı olabiliriz. Saç sağlığınız ve cilt sağlığınızın yerinde olması yaşam kalitenizi doğrudan etkileyen bir konudur. Bu nedenle kesinlikle kendinizi yanlış bireylere emanet etmemeli ve eğitim almış profesyonellerimizden saç mezoterapisi de dahil olmak üzere her türlü konuda yardım almalısınız.

Güzellik salonlarından alacağınız saç mezoterapisi ile kurtulacağınız sorunlar:

·         Kepeklenme problemi

·         Kafadaki yağ bezeleri

·         Kafa derisinde çizik ya da kuru yerlerin olması

·         Kırılgan ve hassas saçlar

·         Bölgesel saç azlığı