Microblading

Microblading

Yüzümüzde bulunan ve görünümümüzü ciddi anlamda etkileyen bölgelerimizden biri de kaşlarımızdır. Kaşlarımız ciddi anlamda yüzümüzdeki ifadenin güçlü olup olmasını belirlemede çok önemli bir yere sahiptir. Bunun için bireyler beğenmedikleri kaşlarının şekillerini düzeltmede microblading adı verilen işlemi uygulatabilirler.

Bu uygulama stres, genetik faktörler, cilt hastalıkları, çevresel faktörler vb. etkilerden dolayı istenmeyen şekilde olan kaşların dolgun, hacimli ve güçlü görünmesi için yapılan kalıcı makyaj uygulamalarından biridir.

Bireylerin pek çoğunun yüzünü beğenmeme nedeni kaşlarının şeklinin problemli olmasından ileri gelebilmektedir. Bu nedenle microblading uygulaması sayesinde pek çok birey daha özgüvenli ve mutlu bir yaşam sürmektedir.

Microblading Nasıl Uygulanır?

Güzellik merkezimizde uygulaması sıklıkla yapılan microblading uygulaması için ilk olarak kaşların işlem yapılması gereken kısmı derinlemesine temizlenir.

Sonrasında kişinin kendisine özel olan steril özellikteki iğneler yardımı ile dövme yapmaya çok benzeyen bir işlem uygulanır. Ancak bu uygulama her ne kadar dövme yaptırmaya benzese de aralarında pek çok farklılık olduğu unutulmamalıdır. Örnek olarak bu uygulama yaşamın sonuna kadar kalıcı olan bir işlem değildir.

Bireyde acı ve ağrı hissini azaltmak ya da ortadan kaldırmak adına anestezi özelliği bulunan krem uygulaması yapılarak bölge rahatlatılır.

Uygulama için doğru rengi belirleyebilmek adına kişinin kendi doğal kaş ve saç rengi dikkate alınır. Kişinin saçları boyalı ise nasıl bir renk istediği konusunda kendisinin fikrine danışılır. Aynı zamanda talep edilen kaş şeklinin ne olduğu da sorulur ve buna uygun bir şekil ortaya çıkarılır.

Bu işlem sırasında dövmede olduğu gibi derinin çok derin yerlerine inilmemektedir. Aksine çok daha yüzeysel şekilde uygulama yapılmaktadır. Bu nedenle dövme ile kıyaslandığında yarı kalıcı bir işlem olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Geçmesi tamamen doğal bir süreç içerisinde olmaktadır. Vücut hücrelerimiz sürekli olarak kendini yenilemektedir. Kaşlarda yer alan hücreler de kendilerini yeniledikçe kişinin kendi doğal kaş yapısı hem şekil hem de renk bakımından geri gelecektir. Yaşanan bu doğal sürecin sonunda kişiler eğer isterlerse işlemin tekrarlanması için yeniden güzellik merkezimizi ziyaret edebilirler.

Profesyonel kişiler tarafından ele alınması şiddetle önerilen microblading işlemi konusunda daha başka merak ettiğiniz durumlar varsa bunları hemen bizimle paylaşabilirsiniz.

İşlem kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama olarak 40-45 dakika kadar zaman almaktadır.

Microblading uygulaması kişilerin hayat kalitesini ciddi anlamda yükseltebilen bir işlemdir ve güzellik salonlarında sıklıkla uygulaması profesyonel uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.