Kaş Pudralama

Kaş Pudralama

Seyrek ve boşluklu görünüme sahip olan kaşların gür, canlı ve doğal bir görünüme kavuşması için uygulanabilecek tekniklerden biri de kaş pudralama işlemidir. Kalıcı makyaj yöntemlerinden biri olan bu teknik kişinin yüz şeklinde ve taleplerine uygun şekilde biçimlendirilerek yapılmaktadır.

Cildin en üstte bulunan tabakasına işlem yapılmaktadır. Kişide yaklaşık olarak 2 yıl kadar kalıcı olmaktadır.

İlk olarak kişinin yüz ve göz şeklinde, isteklerine uygun bir tasarım yapılmaktadır. Sonrasında dış hat çizgiler çekilir ve iç kısmı doldurulur. Bu işlem sırasında kişinin istediği renk ile işlem yapılır. Bazı bireyler saçlarını sürekli belli bir renge boyadıkları için kendi doğal saç rengi ile eşit renkte kaş istemiyor olabilir.

İlk olarak kaşlarda işlem yapılacak olan bölge iyice temizlenir. Bu sırada tüm cilt yapılarına uygun olan özel bir temizleyici solüsyon kullanılır. Sonrasında pudra ve boya iğneler yardımı ile kişinin epidermis (en üstte bulunan deri katmanı) tabakasına yerleştirilir.

İğneler sterildir, kişiye özel olarak kullanılır ve herhangi bir enfeksiyona neden olmaz. Uygulama yaklaşık olarak 2 saat kadar zaman almaktadır. İşlem sırasında acı hissedilmemektedir.

Kaş Pudralama Uygulaması

Kaş pudralama uygulaması her yaştan ve her iki cinsiyetten bireye yapılabilecek bir uygulamadır. Kişiler yaşlanma nedeni ile kaşlarını kaybettiyse, eskisine göre daha seyrek bir hal aldıysa bu problemi çözmek adına kaş pudralama uygulamasından yararlanabilir.

Kişilerde illaki bu uygulamayı yaptırmak için bir problem olmasına gerek yoktur. Sürekli olarak kaş şekillendirme ile uğraşmamak ve daha dolgun, güzel bir görünüme sahip olmak için de bireyler bu uygulamayı yaptırabilirler.

Kuaförler sürekli olarak göz kararı işlem yaptıkları için her seferinde bireylere farklı bir kaş yapısı ile baş başa bırakırlar. Bu durumda kişiler zaman zaman sonuçtan hoşnut olmamaktadır. 2 yıl boyunca kalıcı olan kaş pudralama yöntemi bu sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Kaş Pudralama Tekniği

Güzellik merkezimizde sıklıkla uygulanan kaş pudralama tekniğinin pek çok avantajı bulunmaktadır.

·         Uygulama sırasında kullanılan boyalar kişilerin cildine herhangi bir zarar vermez.

·         Derinin derin katmanlarına işlem yapılmadığı için ömür boyu kalıcılık söz konusu değildir. Bu nedenle kişiler istedikleri zaman bu işlemi kullanmaktan vazgeçebilirler.

·         İki yıl sonrasında kendiliğinden kaybolacaktır.

·         İşlem sonrasında kaş bakımı yapmak inanılmaz kolay bir hale gelecektir.

·         Kişiler kuaföre kaş bakımı için sürekli ödeme yapmak zorunda kalmayacaktır. Bu nedenle çok ekonomik bir işlemdir ve makyaj yapma süresini dahi kısaltmaktadır.