Kaş Kirpik Lifting

Kaş Kirpik Lifting

Yüz güzelliğini daha ön plana çıkaran bölgelerden biri de kaşlar ve kirpiklerdir. Birbirlerine oldukça yakın olan bu iki yapının özel bir biçimde şekillendirilmesi kişinin daha etkili ve derin bakışlara sahip olması konusunda yardımcı olacaktır. Bunun için yapılan işlem kaş kirpik lifting olarak adlandırılmaktadır.

‘lifting’ İngilizcede ‘kaldırmak’ anlamına gelmektedir. Kaş ve kirpiklerin yukarı doğru kaldırılarak şekillendirilmesi de bu şekilde adlandırılmıştır.

İşlem sırasında vücudun en hassas yerlerinden biri olan kaşlar ve kirpiklere uygulama yapıldığı için son derece dikkatli hareket edilmektedir. İşlem sonunda birey kavisli, yukarı doğru kıvrılan, daha uzun ve hacimli görünen kirpik ve kaşlara sahip olur.

Pek çok birey bu işlemin kirpik ve kaşları döktüğü konusunda endişe etmektedir. Ancak böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Aksine kirpikler ve kaşlar bu uygulama sayesinde daha da gür bir hale getirilmektedir.

Elde edilecek olan sonucun uzun süre kalıcı olması ve zararının dokunmaması için kaliteli malzemelerin seçilerek kullanılması çok ama çok önemlidir. Bu nedenle kesinlikle alanında uzman ve eğitim almış olan uzmanların bulunduğu güzellik merkezimize güven duymalısınız. Güzellik merkezimizde kullanılan her bir cihaz son teknolojik, her bir ürün ise en kaliteli dünya markaları arasından seçilmektedir.

Kaş Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kaş kirpik lifting uygulaması 6 farklı aşamadan meydana gelmektedir ve tüm işlemler 40-45 dakika kadar zaman almaktadır. Bu işlemler:

·         Temizleme

·         Silikon seçimi

·         Yapıştırma

·         Bakım yapma

·         Bekleme

·         Çıkarma şeklinedir.

Temizleme

İşlemlerin en önemli ve en temel aşaması temizliktir. Seansın ilerleyen zamanlarında uygulanacak olan maddelerin kirpik ve kaşlar tarafından iyi bir şekilde absorbe edilebilmesi için kirden, tozdan ve yağdan arındırılması çok önemlidir. Bunun için her cilt yapısına uygun özel solüsyonlar kullanılabilmektedir.

Silikon Seçimi

Farklı size’larda (S-M-L) silikon pedler üretilmektedir. Bunların kirpik için uygun olanını kişinin tercihleri ve kirpik yapısı dikkate alınarak doğru şekilde seçilmesi çok önemlidir.

 

Yapıştırma

İnce bir cımbız ile kirpikler ped üzerinde teker teker ayrıştırılır ve pede yapıştırılır. Aynı şekilde benzer bir işlem de kaşlara uygulanmaktadır. Bu sayede malzemeler çok daha kolay bir şekilde tüyler tarafından emilmektedir.

Bakım Yapma

Yapışkan maddelerin üst kısmına bir miktar bakım ürünleri sürülmektedir.

Bekleme

15 – 20 dakika kadar uygulaması yapılan ürünlerin tüyler tarafından iyice emilmesi için beklenmektedir.

Çıkarma

Pedler dikkatli bir şekilde çıkarılır ve tekrar bakım yapılarak işlem sonlandırılır.