Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Güzellik merkezlerinde kalıcı makyaj uygulaması yaptırmak son zamanların en popüler işlemlerinden biri haline gelmiştir ve bu işlem pek çok farklı bölgeye uygulanabilmektedir. Bu uygulamalar:

·         Kalıcı ruj

·         Kalıcı eyeliner

·         Kalıcı dipliner

·         İpek kirpik uygulaması

·         Kirpik perması

·         Saç simulasyonu

·         Kalıcı fondöten

·         Microblading şeklindedir.

Makyajlı olmak bireyin dış görünümünü olumlu şekilde etkilemektedir ve bireyin kendine güvenini arttırarak hem sosyal yaşamında hem de mental anlamda oldukça yaşam kalitesinin yükselmesini sağlayan bir durumdur.

Bireyler her gün makyaj yapmak ve sonrasında her akşam uyumadan önce bunu silmek, üzerine cilt bakımı uygulamak vb. işlemler ile kendine bakmak için her zaman yeterli zamanı bulamayabilirler.

Her gün makyaj yapmak pek çok birey için çok yorucu da olabilmektedir. Bu nedenle bireylerin bu sorunlarından kurtularak daha güzel bir dış görünüme sahip olması için kalıcı makyaj uygulamalarından istediği her türlüsünü uygulamak üzere güzellik merkezimize gelebilirler.

Kalıcı Makyaj Ruj Uygulaması

Kalıcı makyaj işlemleri arasında en sık uygulanan işlemler kalıcı ruj ve dudak kontürü şeklindedir. Dudağı ince olan bireyler ya da daha dolgun görünmesini isteyen bireylere dudak kontürü uygulaması yapılmaktadır.

Bu işlem sonrasında ya da direkt olarak ruj uygulaması da yapılabilir. Bunun için dövme sırasında kullanılan cihaza benzer özellikte bir alet kullanılır ve dudaklar istenilen renge getirilir. İleri yaş veya stres gibi nedenlerden dolayı dudak rengi silik bir hal alan bireyler için doğal dudak rengi uygulaması hayat kurtarıcı nitelikte olabilmektedir.

Kalıcı Makyaj Fondöten Uygulaması

Kalıcı makyaj fondöten uygulaması cilt üzerinde renk değişimi olan yerlere uygulanarak cildin tamamının eşit bir renkte olmasına ve gözeneklerden, kusurlu görünümlerden kurtulmasına yardımcı olmaktadır.

Özellikle göz altı bölgeleri kararmış olan, cildinde lekelenme gibi sorunları olan bireyler için ciddi anlamda harika bir uygulamadır.

Kalıcı Makyaj Microblading

Kalıcı makyaj microblading kaş kontürü olarak da adlandırılmaktadır. Kaşlarının görünümünden şikayetçi olan bireyler eski zamanlarda kuaförlere çok fazla para dökerek sürekli olarak kaşlarını çizdirirlerdi.

Artık bu uygulama sayesinde bireyler çok ekonomik bir şekilde oldukça uzun süre zarar görmeden kullanabilecekleri istedikleri biçimde şekillendirilmiş microblading kalıcı makyajlarını kullanabilmektedir.

Bu durum ekonomik olduğu kadar kullanışlıdır da. Sürekli olarak zaman harcamayı gerektirmemektedir.

Güzellik uzmanlarımız tarafından uygulanan her bir kalıcı makyaj işleminin kalıcılık süresi oldukça uzundur. Bunun nedeni kaliteli ve doğru malzemeler kullanıyor olmamızdır.