Dudak Renklendirme

Dudak Renklendirme

Dudaklar özellikle kadınlar için inanılmaz derecede önemlidir ve her zaman makyajın tamamlanmasında en vazgeçilmez noktalardan biri olmuştur. Bunun dışında hem kadın hem de erkekler ileri yaş nedeni ile dudağındaki renk pigmentlerini yitirebilir. Bu durumda dudak renklendirme işlemi ile bireyin dudağı daha dolgun ve olması gerektiği kalınlığa ulaştırılır.

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alan bu işlem dövme tekniğine benzer şekilde uygulanır ama dövmede olduğu gibi derinin çok alt katmanlarına inmeden daha yüzeysel olacak şekilde hareket edilir.

Bu nedenle bu işlem bir süre sonra cildin kendini yenilemesi sonucunda ortadan kalkacaktır. Bu yüzden de bu işleme yarı kalıcı demek daha doğru olacaktır.

Dudak Renklendirme Uygulaması

Dudak renklendirme işlemi dudak kontürü ile birlikte uygulandığı zaman hem dolgun hem de dilediğiniz renkte dudaklarınızın olmasını sağlamaktadır. Dilediğiniz herhangi bir rengi seçebilirsiniz. Genel olarak sürekli her türlü giyim tarzı ile uyumlu olabilecek renkler tercih edilmektedir.

Bu sayede hiçbir şekilde uzun bir süre boyunca ruj sürmek zorunda kalmadan çok hızlı bir şekilde tüm makyajınızı hallederek günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

İşlem yaklaşık olarak 2-3 yıl kadar kalıcılığa sahiptir. Dövmeye benzer şekilde yapılmasına rağmen kalıcılığının ömür boyu olmamasının nedeni işlemin uygulandığı deri katmanının dövmeye göre daha yüzeysel olacak şekilde belirlenmesidir.

Dudak Renklendirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dudak renklendirme işlemi için ilk olarak kişideki ağrı hissini hafifletmek amacı ile lokal anestezi özelliği bulunan krem uygulaması yapılır. Bu sayede kişilerin duyabileceği ağrı ve acı hissi mümkün olan en minimum düzeye indirgenmektedir.

Sonrasında 0,3 – 0,5 mm olan kişiye özel steril iğneler ile talep edilen renk pigmentleri dudak derisinin yüzey kısmının biraz daha altına doğru enjekte edilmektedir. İğnelerin kalınlığının nasıl olacağı profesyonel güzellik uzmanlarımız tarafından kişinin sahip olduğu dudak yapısı ve talep ettiği görünüm düşünülerek karar verilir.

Bu uygulamanın en büyük avantajı bir davet sırasında yediğiniz yemek sonucunda rujunuzun hemen silinip gitmemesi ve vücudunuza ruj ile birlikte aldığınız zararlı maddelere karşı sizi korumasıdır.

Uygulama yaklaşık olarak 2 saat kadar sürmektedir. Kalıcılık süresi ise 2-3 yıldır. Eğer bu sürenin daha da uzun olması gibi bir beklenti bulunuyor ise kişiler dudak renklendirme sonrası kendilerine bakım uygulamalıdır. Bu sayede daha parlak ve sağlıklı bir dudak görünümü elde edilir.

Uygulama sonrasında en az 1 gün boyunca dudağa su değdirilmemesi gerekmektedir.