Dermapen

Dermapen

Kolajen indiksiyon terapisi ya da mikro iğneleme olarak da bilinen dermapen uygulaması ile kaleme benzeyen ve bu işlem için özel olarak üretilmiş olan bir cihazın kullanımı sayesinde cildin yüzey tabakasında bir uyarı meydana getirilmektedir.

Bu uyarı sayesinde bireyin cildinde bulunan pek çok estetik problemi ortadan kaldırılarak çözüme ulaştırılmaktadır.

İşlem son derece sağlıklıdır ve cildin inanılmaz derecede genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Dermapen işlemi konusunda Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan ve olumlu sonuçlanmış çok fazla sayıda çalışma bulunmaktadır. Buradan da anlaşıldığı üzere işlemin ne derece başarılı olduğu tescilli bir haldedir.

İşlem sırasında kullanılan dermapen cihazı kaleme benzeyen çubuksu bir görünümdedir. Bu cihaz cilt üzerine temas ettirildiğinde mikroskobik boyutta içerisinde yer alan iğnelerin cildin en üst tabakasında iyileştirici bir etkisi bulunmaktadır.

Söz edilen bu iğneler mikroskobik boyutta olduğu için kişi ağrı ve acı duymamaktadır ve ciltte yara oluşumu, kanama gibi sorunlar gözlemlenmesi söz konusu bile olmamaktadır.

NOT : ANAZTEZİ KULLANILIR  YADA KİŞİNİN ACI EŞİĞİNEGÖRE İŞLEM DEĞİŞKENLİK GÖSTERİR.

Dermapen Uygulaması Hangi Cilt Sorunlarına İyi Gelir?

Dermapen pek çok şikayetçi olunan cilt problemine iyi gelerek kişilerin yaşam kalitesini yükseltmektedir. Uygulaması son derece basit ve yan etkisinin olmaması nedeniyle de pek çok birey tarafından cilt problemlerinin çözüme ulaştırılmasında tercih edilmektedir.

Dermapen uygulamasının iyi geldiği cilt problemleri şu şekildedir:

         Cildin yüzey kısmında bulunan çatlakların tedavisi

         Cildin kuru olan kısımları

         Yara ya da sivilce izleri

         İleri yaş nedeni ile ortaya çıkan kırışıklıklar

         Güneş yanıkları veya güneş lekeleri

         Ciltte meydana gelen renk değişimleri

         Akne kaynaklı ortaya çıkan gözenekler

         Alopesi ya da saç kaybı

Dermapen uygulaması sadece bireyin yüz bölgesi ile sınırlandırılmamıştır. Bunun dışında bireyin kalça, basen, göbek, sırt, kol gibi başka cilt problemlerinin bulunduğu bölgelerde de uygulanabilmektedir.

İşlem kişinin yaşadığı problemin şiddetine bağlı olarak 20 ila 40 dakika kadar zaman almaktadır. Uygulama sırasında çok küçük kanamalar olması normal kabul edilmektedir ve kişinin bu konuda içi rahat olmalıdır. Çünkü bu minik kanamalar kendiliğinden hızlı bir şekilde iyileşir ve ciltte herhangi bir yara izine neden olmaz.

Aynı zamanda ciltte uygulama sonrasında kızarıklık, sızlama, kaşıntı, yanma gibi belirtilerin olması da normal kabul edilmektedir. Kişi kesinlikle uygulama bölgesini tahriş etmemek adına kaşımamalı, kozmetik ürün kullanmamalıdır. Bir ürün kullanılmak istediğinde güzellik salonu profesyonel güzellik uzmanlarından bilgi almayı unutmamalısınız.

Mikroiğneleme uygulamasından 2 hafta boyunca epilasyon , ağda gibi uygulamalar yapılmamalıdır.

Dermapen uyguladıktan sonraki 2 gün boyunca yüksek tempolu spor aşırı sıcak ve terleten ortamlardan uzak durulmalıdır.