Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt bakımı yaptırmak hem kadın hem de erkeklerin ve her yaştan bireyin cildini canlandırmak ve tazelemek için zaman zaman ihtiyaç duyduğu işlemlerden biridir.

Bu tür işlemler için her cilt yapısına özel olarak ayarlanabilen özel bakım araçları ve işlem basamakları uygulanmaktadır. Bu nedenle işlemlerin her birey için standart şekilde ilerlediği söylenemez ve söz konusu olamaz. Her bireyin cildi kuru, normal, yağlı, akneli, hassas, cilt hastalıklarına sahip vb. farklı kategorilere ayrılır.

Buna göre ilk olarak güzellik salonumuzda bireyin nasıl bir cilt yapısı olduğu tespit edilir ve sonrasında cildindeki problemler tespit edilerek bunları gidermeye ve cildi tazelemeye yönelik işlem basamakları ele alınır.

Cilt Bakımı Uygulamaları

Güzellik salonumuzda ele alınan her bir cilt bakımı uygulamaları alanında eğitimini almış profesyonel kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu sayede bireylerin;

·         Kaybetmiş oldukları elastik cilt yapısını yeniden kazanmaları

·         Cilt hücrelerinin yenilenmesi ve tazelenmesi

·         Leke problemi olan bireylerde izlerin geçmesine yönelik çalışmalar

·         Gözenekleri ve sivilce izleri bulunan bireylerin daha pürüzsüz bir cilde sahip olması için çalışmalar

·         Yağ bezesi olan bireylerde uygulanacak olan profesyonel cilt bakımı işlemleri (yağ bezeleri türüne göre )

·         Sarkma, kırışıklık, kaz ayakları, çizgi oluşumu gibi sorunları olan bireylerde problemlerini çözmeye yönelik olarak işlemler ala alınmaktadır.

Bireyler sahip oldukları cilt problemleri için kendileri evde cilt bakımı uygulamayı tercih edebilirler. Ancak genellikle bu konuda eğitim almadıkları, doğru kozmetik malzemelerini seçmedikleri, doğru şekilde bakım yapmayı bilmedikleri ve doğru ürünleri kullanmadıkları için herhangi bir olumlu sonuç alamamaktadır.

Bu tür işlemler tamamen eğitim olmamasından kaynaklı olarak ürünleri satın alıp deneme yanılma metodu denenerek işe yarayıp yaramadığı gözlemlenerek hareket edilmektedir. Ancak bunun sonuçları çok tehlikeli olabilir ve var olan sorunu daha kötü bir hale getirebilir ya da daha başka cilt sorunlarının meydana gelmesine neden olabilirsiniz.

Bunu önlemek adına cilt bakımı uzmanlarının cildinizi analiz etmesine ve size özel uygulanması gereken bakımın ne olduğuna göre hareket etmesine izin vermelisiniz.

Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel cilt bakımı düzenli uygulandığında pek çok bireyin çok yüksek oranlarda başarıya ulaştığı işlemler bütünüdür. Cildin derinlemesine temizlenmesi ve sonrasında uygulamaların seanslar halinde yapılarak cildin yeni taze görünümüne ulaşması sağlanır.

Bu sırada var olan cilt problemleri de çözüme ulaştırılır ve kişiler çok mutlu ve özgüvenli bir şekilde sosyal yaşamlarına hemen dönebilirler.

En çok tercih edilen işlemlerden biri yaşlanma karşıtı olarak ele alınan uygulamalar olmaktadır.